Tuning pentru demaraj/putere

Modificari pentru marirea performantelor scuterului

Moderatori: alxemanuel, GLUE

Re: Tuning pentru demaraj/putere

Mesaj noude GFN » Februarie 24th, 2010, 8:48 pm

Nici la mine nu coboara complet ,dar la variator se ridica pana sus.
Am facut mai de mult 2 filmari.
Ataşamente

[ Deschide fişierul Quicktime ] MOV00162.MP4 [ 6.34 MiB | Vizualizat de 1451 ori ]

[ Deschide fişierul Quicktime ] MOV00161.MP4 [ 4.61 MiB | Vizualizat de 1451 ori ]

Posesor de Tomina Fire(Baotian BT49qt-12 Rocky)80Cc,Malossi Kevlar ,Malossi Multivar 2000 ,Hid Xenon 4300K/35W
Modificari lumini bord logan ,activari diverse functii UCH. Lucrari de ale mele se pot vedea http://www.daciaclub.ro/galerie/thumbnails-991.html
GFN

Locaţie: Bucale

Mesaj noude GFN » Februarie 25th, 2010, 8:43 pm

Azi am scos scuterul de la naftalina :mrgreen: .Inainte sa ies cu el i-am schimbat rolele de 11gr cu altele Malossi de 10 Gr.Diferenta dintre ele nu este cine stie ce (doar 1 Gr) dar la mers in trafic e imensa.Inainte variatorul se umfla mai repede si prindeam viteza mai greu, cu rolele astea variatorul lasa motorul sa se tureze un pic mai mult plus ca trage bine de tot la orice viteza.
Posesor de Tomina Fire(Baotian BT49qt-12 Rocky)80Cc,Malossi Kevlar ,Malossi Multivar 2000 ,Hid Xenon 4300K/35W
Modificari lumini bord logan ,activari diverse functii UCH. Lucrari de ale mele se pot vedea http://www.daciaclub.ro/galerie/thumbnails-991.html
GFN

Locaţie: Bucale

Mesaj noude georgepopescu74 » Februarie 26th, 2010, 1:29 pm

GFN, la mine nu coboara cureaua asa de jos, cred ca asta e cauza pentru care nu vrea sa fuga mai mult de 55Km/h si foarte rar 60-62Km/h, ca alte limitari nu mai are. De urcat pe variator, urca pana sus, rolele sunt cele originale, de 6,5gr. Am schimbat doar CDI - ul cu unul racing (mai demult, cand am crezut ca e dus). Cred ca ar trebui schimbat contraarcul cu unul alb. Oricum, as vrea sa schimb si setul cu unul de 100cc de la smartmotor, dar asta dupa 15 martie.
Multumesc de raspuns!
georgepopescu74

Locaţie: Tunari - Ilfov

Anterior

Înapoi la Tuning