UN urgent AjutoR ''fum si ulei in epurator''

Vanzari / cumparari second hand.

Moderatori: alxemanuel, GLUE

Reguli forum
Regulament special pentru aceasta arie:

Este interzisa vanzarea scuterelor fara CIV si factura ca si documente de provenienta si identificare.
Posturile cu vanzari de scutere sh cu documente de Italia, Zimbabwe, etc. vor fi sterse fara avertisment.
Anunturile de vanzare din aceasta categorie vor apartine strict persoanelor fizice.
Persoanele juridice (reprezentanti ai societatilor comerciale) isi vor putea posta anunturi numai dupa acordul prealabil in scris de la sc Smart ImpEx srl, obtinut printr-un email de la office@smartmotor.ro
Responsabilitatea anunturilor apartine in totalitate celui care le posteaza, in cazurile prevazute de lege vor fi puse la dispozitia autoritatilor toate datele necesare identificarii utilizatorului.

UN urgent AjutoR ''fum si ulei in epurator''

Mesaj noude mihaistefan05 » Martie 14th, 2012, 9:45 am

Doresc cateva opini va rog urgent priviind fumul care imi iese pe epurator am un scuter gy6 4t baotian chiuloasa este noua nu are 100km iar setul sa zic 2000km si marca lui este UnSTANDARD printre cele mai bune privind si cureaua este aceeasi marca
pe toba nu am fum mai deloc doar pe epurato viteza a scazut in deal da sa moara filtru il am nou carburator curatat cdi-ul lam schimbat ieri cu unul rancing distantier gat admisie schimbat ieri eu ma gandesc sa nu fie cumva semeringurile de la supape daca au cedat sa am scapare de gaze in chiuloasa iar a doua sa fie cumva setul dar nu as crede ca am verificat segmenti pe cilindru si sant ok astept opini va rog cat mai promt.
am continuat cu investigatia se pare ca noua chiuloasa nu a trecut testul cu bezina scapa bezina pe la supape nu are scaunul facut .
acum ideea mea ar fi facut scaunul la supape si schimbat semerigurile de la supape pt linistea mea
mentionez ca am cumparat chiuloasa din alta parte nu de la smartmotor
mihaistefan05

Re: UN urgent AjutoR ''fum si ulei in epurator''

Mesaj noude mihaistefan05 » Martie 14th, 2012, 10:22 am

mihaistefan05 scrie:Doresc cateva opini va rog urgent priviind fumul care imi iese pe epurator am un scuter gy6 4t baotian chiuloasa este noua nu are 100km iar setul sa zic 2000km si marca lui este UnSTANDARD printre cele mai bune privind si cureaua este aceeasi marca
pe toba nu am fum mai deloc doar pe epurato viteza a scazut in deal da sa moara filtru il am nou carburator curatat cdi-ul lam schimbat ieri cu unul rancing distantier gat admisie schimbat ieri eu ma gandesc sa nu fie cumva semeringurile de la supape daca au cedat sa am scapare de gaze in chiuloasa iar a doua sa fie cumva setul dar nu as crede ca am verificat segmenti pe cilindru si sant ok astept opini va rog cat mai promt.
am continuat cu investigatia se pare ca noua chiuloasa nu a trecut testul cu bezina scapa bezina pe la supape nu are scaunul facut .
acum ideea mea ar fi facut scaunul la supape si schimbat semerigurile de la supape pt linistea mea
mentionez ca am cumparat chiuloasa din alta parte nu de la smartmotor

pt facutul scaunelor la supapa recomand cenusa combinata cu vaselina rotind supapa cu o bormasina cu viteza reglabila turatie mica
mihaistefan05

Re: UN urgent AjutoR ''fum si ulei in epurator''

Mesaj noude mihaistefan05 » Martie 15th, 2012, 11:53 am

Daca sare cineva sa ma ajute bine ca ma duce capu ca altfel eram pieton
Am rezolvato era supapa de vina nu avut scaunul facut am cumparato completa fara scaunul facut
asa ceva chinezoi astia nu stiu sa faca treaba pana la cap piese facute pe vapor
mihaistefan05

Înapoi la Blonda buna, vand scuter (vanzari/cumparari SH)