[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 988: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 988: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum SmartMotor • Vezi subiect - se ingatuie motorul!

se ingatuie motorul!

Probleme mecanice aparute, si rezolvarea lor

Moderatori: alxemanuel, GLUE

se ingatuie motorul!

Mesaj noude busu0104 » Ianuarie 7th, 2010, 12:54 pm

am o problema, se ingatuie motorul....nu e de la carburator, l`am curatat de 10 ori.Ce poate sa fie:-s ! :((
racing o sa fac cu rieju meu >:)...
busu0104

Locaţie: Targoviste

Re: se ingatuie motorul!

Mesaj noude Ciprian-Yamaha » Ianuarie 7th, 2010, 1:08 pm

Este de la carburator,vezi ca deschizi aerul de 2 ori ,2X360 grade ,eu am patit-o alalteieri ;)
Ciprian-Yamaha

Locaţie: Bucuresti

Mesaj noude busu0104 » Ianuarie 7th, 2010, 1:14 pm

deci ce ii fac? ca acum o sa ii pun filtru de aer sport.! cum fac reglaju.
racing o sa fac cu rieju meu >:)...
busu0104

Locaţie: Targoviste

Mesaj noude bebe7400 » Iulie 7th, 2010, 10:58 pm

Busu, cum ai rezolvat pana la urma problema cu ingatuitul motorului? ce a avut si care a fost solutia? Si eu ma confrunt tot cu asa ceva...
Respect !
bebe7400

Locaţie: Hunedoara

Mesaj noude Scorpyo982 » Iulie 8th, 2010, 9:50 pm

busu0104 scrie:deci ce ii fac? ca acum o sa ii pun filtru de aer sport.! cum fac reglaju.

Ai reusit sa reglezi scuterul cu filtrul sport?
Ce reglaje trebuie facute ca eu am incercat sa pun un filtru sport de la Smart, am dat chiar si filtrul stock jos, si nu am reusit sa plec de pe loc... Se ineca motorul... Era prea mult aer, chiar si cu jiglorul de aer inchis din carburator(sau asa cred eu). Plus ca, mai este un furtun care intra (sau iasa) in filtrul de aer. Ce trebuie facut cu acel furtun? Precizez ca eu am FB Turbo.
Multumesc anticipat!
Newer ride faster than your guardian angel can fly!!!
Scorpyo982

Locaţie: Calan/Hunedoara

Mesaj noude Rudolf » Februarie 12th, 2012, 3:30 pm

Acel furtun este pentru aerisirea motorului, iasă chiar din capacul chiuloasei. Eu după ce mi-am pus filtrul sport am legat o bucată de burete cu o faşetă pe capătul furtunului ca să nu intre mizerie şi praf în motor.
Oel Ngati Kameie!
Imagine
Rudolf

Înapoi la Mecanica