scuter lenes

Probleme mecanice aparute, si rezolvarea lor

Moderatori: alxemanuel, GLUE

scuter lenes

Mesaj noude mihaitza baotian » Aprilie 7th, 2010, 11:28 pm

nu va suparati ca va intreb cu ce afecteaza daka numai am distantierele acelea din variator la chineza mea.si de la un timp numai fuge asa si a pierdut si din demaraj.am avut membrana in carburator sparta si am schimbato knd era sparta lua 55 aqm ia 70 asa dar e asa fara viatza.ce sa ii mai fac ca ma disperat scuterul asta.bft
mihaitza baotian

Re: scuter lenes

Mesaj noude Ciprian-Yamaha » Aprilie 8th, 2010, 4:11 pm

Daca sliderele le numesti distantiere atunci rolele nu vor mai urca deloc deci viteza+demarajul va fi inexistent ;)
Ciprian-Yamaha

Locaţie: Bucuresti

Mesaj noude francisco » Aprilie 8th, 2010, 7:03 pm

salutare!! stie cineva la cati km trebuiesc schimbate rolele din variator? sau cureaua ?ca am 6100 km pana acum si parca e cam puturos totu si ,rog pe cine stie daca trebuie sa mai dau cu ochiul si pe la ele thanks all.
francisco

Locaţie: romania galati

Mesaj noude mihaitza baotian » Aprilie 8th, 2010, 7:33 pm

ma bossule sunt alea in forma de v si am si demaraj si vitteza.azi am cumparat distantiere noi (v) am dat 5 lei p ele si scuterul e mai silentios.dar tot e lenes asa.oare dc?knd am cazut cu el imi curgea ulei si nu styu pe unde ,,,,,:sce e posibil sa se fi intamplat?:S :roll: :roll:
Ultima oară modificat de smartmotor pe Aprilie 8th, 2010, 8:55 pm, modificat 1 dată în total.
Motiv: In acest forum "ma" si "ba" nu sunt permise, la fel ca si inca cateva altele... Te rog sa fii putin mai atent pe viitor.
mihaitza baotian

Mesaj noude mihaitza baotian » Aprilie 8th, 2010, 7:36 pm

pana sa cad imi fugea 85,,,aqm 60-65 dar se simte k e puturos.
mihaitza baotian

Mesaj noude radu_steaua » Aprilie 9th, 2010, 11:18 pm

francisco e normal sa te mai uiti la curea si sa vezi daca sa ros ca nu sti niciodata cand ramai cu scuterica in drum nici la variator nu ar stica sa te uiti sa vezi cam cum mai arata rolele bafta!
radu_steaua

Locaţie: hunedoara

Mesaj noude francisco » Aprilie 10th, 2010, 10:01 am

ok ms Radu,eu nu am schimbat nici o data rolele , ma intreb oare ce greutate au ,si daca am 50cc ce role a-r fii indicat sa cumpar pt el,poate exista role care sa ma ajute putin si la demaraj si la sped .Daca stie cineva ce role sa pui ar fii super k sa nu umblu de 2 ori,ms
francisco

Locaţie: romania galati

Înapoi la Mecanica