[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 988: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 988: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum SmartMotor • Vezi subiect - Problema desfacere motor in 2

Problema desfacere motor in 2

Probleme mecanice aparute, si rezolvarea lor

Moderatori: alxemanuel, GLUE

Problema desfacere motor in 2

Mesaj noude danutz9100 » Aprilie 21st, 2013, 10:31 am

Salut baieti,am o mare problema am scapat o saiba in baia de ulei si vreau sa crap motorul in doua.Problema e ca nu pot scoate magnetoul sub nici o forma,am incercat cu presa de rulment si nici un rezultat s-au rupt suruburile si s-au stricat si filetele,in plus sa mai si indoit unde s-au tras suruburile.Am batut si cu un ciocan cand era sub presiune si nimic.Parca zici ca e sudata.Am desfacut toate piulitele.

Pot crapa motorul fara sa desfac magnetoul?
danutz9100

Re: Problema desfacere motor in 2

Mesaj noude MARYOOS » Mai 12th, 2013, 6:08 pm

Simplu : NU . Doar daca continui sa lovesti cu ciocanul in motor , il vei crapa la propriu :shock:
Viata este ca parul din fund
Scurta si plina de rahat
faci figuri si superi omu',
aplicam metoda ciomu! :lol:
MARYOOS

Locaţie: Bucuresti ,Sectorul 1

Re: Problema desfacere motor in 2

Mesaj noude MARYOOS » Mai 12th, 2013, 6:12 pm

Se ia o bucata cornier (ceva mai gros ) si se dau 2 gauri , exact pe gaurile existente in volanta.
Se insurubeaza cele 2 suruburi , si se bate ( dar foarte usor !!!!) in centru .
Daca nu reusesti si esti din Bucuresti , poate te ajut eu cu o cheie pneumatica , asta pana nu il rupi in 2 , tot motorul
Viata este ca parul din fund
Scurta si plina de rahat
faci figuri si superi omu',
aplicam metoda ciomu! :lol:
MARYOOS

Locaţie: Bucuresti ,Sectorul 1

Înapoi la Mecanica