[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 988: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 988: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum SmartMotor • Vezi subiect - PROBLEME CU BIELA

PROBLEME CU BIELA

Pentru cei care au putina indemanare si cateva chei / surubelnite

Moderatori: alxemanuel, GLUE

PROBLEME CU BIELA

Mesaj noude sanger » Februarie 28th, 2010, 8:59 am

Salutare
cum sa fac sa schimb biela...poate cineva sa imi dea mai multe detalii inainte de a desface motorul????
am joc in biela,se aude de parca nu ar avea ulei ,ca un macinat,ceva de genu...
nu am apucat sa o dau jos si nu stiu cum este prinsa,e cumva pe cuzineti????
sa avem curele zbuciumate
sanger

Locaţie: navodari

Re: PROBLEME CU BIELA

Mesaj noude GFN » Februarie 28th, 2010, 11:23 am

Biela nu se desface , trebuie schimbat tot ambielajul.
Posesor de Tomina Fire(Baotian BT49qt-12 Rocky)80Cc,Malossi Kevlar ,Malossi Multivar 2000 ,Hid Xenon 4300K/35W
Modificari lumini bord logan ,activari diverse functii UCH. Lucrari de ale mele se pot vedea http://www.daciaclub.ro/galerie/thumbnails-991.html
GFN

Locaţie: Bucale

Mesaj noude sanger » Februarie 28th, 2010, 1:15 pm

ok merci.
si este greu de desfacut???
trebuie sa desfac si variatorul si volanta banuiesc.
sa avem curele zbuciumate
sanger

Locaţie: navodari

Mesaj noude floryan. » Februarie 28th, 2010, 3:50 pm

dap banuiesti bine...cel mai bine ar fi sa dai motorul jos de pe cadru.
ca sa desfaci volanta si cvt-ul(variator fata) mergi la vulcanizare(e cel mai simplu asa) sa le desfaca cu pistolul de roti.
iti mai explicam noi pe parcurs ce mai trebuie facut ca sa desfaci motorul
;)
Atentie la motociclisti; Mintea e ca parasuta: functioneaza doar cand e deschisa!
floryan.

Locaţie: Timisoara,Timis

Înapoi la Cum sa fac sa....