[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 988: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 988: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum SmartMotor • Vezi subiect - Inlocuirea unui motor

Inlocuirea unui motor

Pentru cei care au putina indemanare si cateva chei / surubelnite

Moderatori: alxemanuel, GLUE

Inlocuirea unui motor

Mesaj noude Toshiba42 » Iunie 29th, 2010, 12:38 am

Salutare, cine ma poate ajuta si pe mine intro problema ,eu detin un scuter marca Baotian GoPOP Fighter (BT49QT-10)cu motor 139QMA si am cu el peste 20000 de km segmentat o data la 12500km si inca mai merge dar eu am cumparat un motor rezerva de ocazie care este tot in 4 timpi si este fabricat cam pe aceiasi stanta cu Baotianul, este un Kymko Filly-SD10-KY-SD10 si este de 50cc .Intrebarea mea este urmatoarea:cum pot sa fac sa schimb motorul Baotian care are la esirea din platoul de bobine 4 fire ,o mufa cu doua fire si doua separate unu si unu iar cel de rezerva Kymko are numai trei fire o mufa cu doua fire si unul separat cdi.ul de la Bautian este cu o singura mufa si are 6picioruse, iar cdi-ul de la Kymko are doua mufe una cu 4 si una cu 2 piciruse.Cum asi putea sa fac schimbarea acestui motor Kymko pe instalatia electrica a Baotianului. Va multumesc astept raspunsul vostru.
Toshiba42

Re: Inlocuirea unui motor

Mesaj noude G£aÐ » Iunie 29th, 2010, 6:01 pm

vb cu GFN el stie culorile la electrica ;)
Reparatii pentru doi si patru timpi, in Bucuresti
Prefer Militari, dar ma pot deplasa oriunde in oras
Fie ca ramaneti in pana, fie ca vreti un kit de tuning 80-100cc, montat corect si ieftin, notati numarul de telefon:
0768.534.602
...Chop Factory
G£aÐ

Locaţie: Bucuresti

Re: Inlocuirea unui motor

Mesaj noude bebe7400 » Iunie 29th, 2010, 6:50 pm

Eu zic sa pastrezi instalatia electrica originala, de pe Baotian, daca e buna. Pastreaza si platoul magnetou de pe Baotian, doar muta-l pe motorul de Kymco.
Respect !
bebe7400

Locaţie: Hunedoara

Înapoi la Cum sa fac sa....