scuter china

Fotografii, comparatii, echipamente.

Moderatori: alxemanuel, GLUE

Re: scuter china

Mesaj noude reddog77 » Noiembrie 20th, 2009, 5:25 pm

GhostRider scrie:Un set motor Polini pt scutere chinezesti cum avem noi este peste 1.000 ron iar un kit de 100cc la smart motor este 180 ron eu am un kit de 80 tot chinzesc si am parcursi cu el peste 6.000km cu gazul la blana aproape tot timpul si inca merge fara probleme. Deci ce alegi unul scump de firma sau umul destul de ieftin dar testat de cei de aici?

ghost,zi-mi si mie te rog,ce crezi ca ar fi mai bine sa fac?sa iau un motor cu totul,am gasit pe smartmotor cu 980 ron,sau un set polini sau unul de 80cc de la voi?am sa il desfac si te sun si iti spun ce are sigur.
reddog77

Locaţie: Bucuresti

Mesaj noude Ciprian-Yamaha » Noiembrie 20th, 2009, 9:21 pm

Drag prieten,ceva e in neregula...
La smartmotor e 180 de ron iar firma smartmotor nu aduce polini!

www.reclama-se-plateste.ro este un site de afara de unde poti da comanda de piese.

understand?
Ciprian-Yamaha

Mesaj noude J.D. » Noiembrie 20th, 2009, 11:09 pm

reddog77 scrie:,am gasit pe smartmotor cu 980 ron,sau un set polini sau unul de 80cc de la voi?am sa il desfac si te sun si iti spun ce are sigur.

motorul cu 980 ron este ok sa-l iei dar nu-i vad rostul
un set polini daca ai bani ar fi ideal
iar un set de la smartmotor e de 100cc nu de 80cc si nu "il avem noi" il are SC Smart ImpEx SRL :mrgreen:
am set tuning de la smartmotor 80cc si 100cc si nu am nici o problema (te asigur ca se potriveste setul de 100cc la scuterul tau) iar daca il desfaci de ce nu ne spui la toti pe aici ce ai gasit dupa ce ai desfacut poate te putem ajuta cu sfaturi la montat daca tot ai expus pe forum problema ;) poate altii ca tine au aceleasi probleme si vor sa stie si ei ce sa faca si cum sa faca daca ajung in situatia aceasta ca tine si ne mai poti impartasi experienta ta si cum ai reusit sa-ti repari motorasul :) sau e "private" la tel. pentru GhostRider :P
Marry Christmas everyone !!!
I need help,you need help, we all need help,for that we need this forum thanks Smartmotor
J.D.

Locaţie: Hunedoara / Calan/ Petrosani si imprejurimi ... :)))

Mesaj noude GhostRider » Noiembrie 20th, 2009, 11:51 pm

Nu din secretomanie am dat numarul de telefon lui reddog77 vreau sa il ajut sa-sg puna la punct scuterul cat mai repede oricum vom expune problema si pe forum dar intai sa desfaca motorul si sa ne spuna ce piese in ce stare sunt.
Trag de gaz de rup cablul!
GhostRider

Locaţie: Turda

Mesaj noude reddog77 » Noiembrie 22nd, 2009, 9:34 am

astept sa iau si eu banii sa desfac motorul.nu am secrete cu ghost,cand am sa il desfac am sa scriu ce am gasit .
reddog77

Mesaj noude GhostRider » Noiembrie 22nd, 2009, 11:37 am

Pana atunci poti desface capacul chiuloasei si sa vezi in ce stare e lantul de distributie il prinzi si incerci sa misti zalele pe pinion cum verifici la bicicleta. Fa si poze sa le pui aici.
GhostRider

Mesaj noude GhostRider » Noiembrie 29th, 2009, 10:57 pm

Dupa ce am vorbit cu reddog77 la telefon am inteles ca pistonul se blocheaza in una din supape cauza fiind ori nerespectarea reperelor pt pozitionarea distributiei ori distributia a fost pusa corect dar lantul este prea intins (alungit) si scapa pe pinionul de antrenare dar astept mai multe detalii de la reddog77
GhostRider

Anterior

Înapoi la Despre noi si scuterele noastre