[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 988: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 988: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum SmartMotor • Vezi subiect - Categoria A.m. pentru scutere

Categoria A.m. pentru scutere

Legislatie, evenimente rutiere.

Moderatori: alxemanuel, GLUE

Categoria A.m. pentru scutere

Mesaj noude J.D. » August 8th, 2009, 1:03 am

Saptamana aceasta am fost oprit eu si prietenul meu de draga si nelipsita militie care este inpotriva scuteristilor si ne arde din orice pozitie, solicitandu-ne toate acele.. acetea fiind in buna regula desigur. :D Dar cand a ajuns la cursul de legislatie a prietenului meu la avertizat spunand ca de la anul din 2010 este nevoie de carnet pentru scuteristi :shock: adica ne-a explicat ca va aparea categoria ce se va numi A.m. :o
L-am intrebat pe nea agentu' de la politie .. ca daca am categorie mai superioare de Auu asta o sa -mi trebuiasca neaparat Am pentru un scuteras :twisted: care merge cu 45km/h :twisted: .... si nu a stiut sa raspunda?
Oare este adevarat zvonul despre categoria asta ? :cry:
Eu am carnet cat. B. o sa-mi trebuiasca si mie A.M.
Marry Christmas everyone !!!
I need help,you need help, we all need help,for that we need this forum thanks Smartmotor
J.D.

Locaţie: Hunedoara / Calan/ Petrosani si imprejurimi ... :)))

Re: Categoria A.m. pentru scutere

Mesaj noude Bogdy81 » August 8th, 2009, 6:55 am

Am vazut ca pe noile permise este si categoria A.M dar de cand se va aplica nu stiu!Am auzit ceva zvonuri ca de la 01.01.2010!
:(
Bogdy81

Locaţie: Darabani/Botosani

Mesaj noude J.D. » August 8th, 2009, 11:22 pm

oricum daca se intampla numai in Romania se poate intampla ca suntem o tara de rasul Europei si avem multi destepti acolo sus care i-am votat care scot legi cum vreau ei fara sa gandeasca. :x
Marry Christmas everyone !!!
I need help,you need help, we all need help,for that we need this forum thanks Smartmotor
J.D.

Locaţie: Hunedoara / Calan/ Petrosani si imprejurimi ... :)))

Mesaj noude GFN » August 9th, 2009, 8:17 pm

Am intrebat eu cand am fost oprit mai de mult.
Politaiul mi-a zis ca daca ai permis de conducere categoria: A;B;C;D etc nu mai trebuie sa iei si Am.
Chestia asta este pentru ai responsabiliza si invata pe toti "zmeii" de pe scutere cum e treaba cu regulile de circulatie si cu ce se mananca ele.
Sincer eu sunt pentru chestia asta, nu putini sunt parintii care le cumpara copiilor scutere cu care apoi se aventureaza in trafic fara sa aiba cunostiinta de regulile de circulatie.
Posesor de Tomina Fire(Baotian BT49qt-12 Rocky)80Cc,Malossi Kevlar ,Malossi Multivar 2000 ,Hid Xenon 4300K/35W
Modificari lumini bord logan ,activari diverse functii UCH. Lucrari de ale mele se pot vedea http://www.daciaclub.ro/galerie/thumbnails-991.html
GFN

Locaţie: Bucale

Mesaj noude GLUE » August 11th, 2009, 1:38 am

Sper sa ramana asa (adica orice categorie).
Sincer, nu prea am timp sa dau de A dar nici la scuter nu vreau sa renunt :twisted: .
Nu de alta da de pe CBR ma dau jos mai greu :lol:
Dus tare cu scuterul
... si la intors tot cu scuterul o dau
GLUE

Locaţie: IASI / Iasi / La bloc...

Mesaj noude MARYOOS » August 11th, 2009, 9:58 am

Pot spune ca am scapat de grija asta , mai am un pic si-mi iau A :D
Iar dupa CBR nici nu trebuie sa te chinui sa te dai jos , un pic de neatentie si face el toata treaba :lol:
Viata este ca parul din fund
Scurta si plina de rahat
faci figuri si superi omu',
aplicam metoda ciomu! :lol:
MARYOOS

Locaţie: Bucuresti ,Sectorul 1

Înapoi la Din trafic