[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 988: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 988: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum SmartMotor • Vezi subiect - Curea Rieju Toreo

Curea Rieju Toreo

Aici gasiti detalii despre toate piese de schimb pe care le comercializam

Moderatori: alxemanuel, GLUE

Curea Rieju Toreo

Mesaj noude Alphonse » Mai 19th, 2009, 11:33 pm

salut , mar interesa si pe mine cat costa o curea pentru un rieju toreo, este cam larga si nu prea fuge , seria de pe curea este : 729 177 30 si inca ceva , cand plec de pe loc cam scartaie ceva,eu cred ca e ambreajul , cam cat mar costa si acela, si pretul un variator echipat cu role de 8 g tot pentru rieju toreo.Multumesc anticipat
Burn rubber, not your soul.
Alphonse

Locaţie: Iasi

Re: CUrea

Mesaj noude alxemanuel » Mai 20th, 2009, 12:22 am

Franez brusc si fara motiv :D
Intrebarile de genul: "cum sa fac sa..." ori: "daca face hartz-scartz-poc, ce are ?!?" in PM, vor fi ignorate, pentru acestea exista forumul !
alxemanuel

Mesaj noude cristinr1 » Mai 20th, 2009, 9:02 am

Am si eu tot un Rieju Toreo si nu cred ca se potriveste cureaua deoarece acest scuter are rotile pe 12 ;) , iar acea curea din cate am inteles sunt pentru scutere cu roti pe 10. Sa ma corecteze cineva daca gresesc. :D
:D !Asfalt uscat si salutari cu farul! :D
cristinr1

Locaţie: Magurele/Ilfov

Mesaj noude Bogdy81 » Mai 20th, 2009, 9:14 am

Ai dreptate in legatura cu dimensiunea curelei dar sa stii ca cvt-ul cu role de 8gr. e super ok daca iti maresti capacitatea cilindrica! De cand i-am pus role de 8gr. nu se mai degradeaza asa repede uleiul din motor pt. ca motorul nu mai merge turat ca inainte cu rolele stock!
Bogdy81

Locaţie: Darabani/Botosani

Re: Curea Rieju Toreo

Mesaj noude MARYOOS » Mai 21st, 2009, 11:15 am

Pai este si normal sa nu mearga din moment ce dimensiunile curelei lui Alphonse este de 729 177 30 si curelei de la Smartmotor este de 669.18.30. ;) :?
Daca esti din Bucuresti ,iti ofer eu una , ca eu mi-am cumparat 2 si nu merge nici una :? :!:
Viata este ca parul din fund
Scurta si plina de rahat
faci figuri si superi omu',
aplicam metoda ciomu! :lol:
MARYOOS

Locaţie: Bucuresti ,Sectorul 1

Mesaj noude busu0104 » Iunie 28th, 2009, 10:33 am

dar daca i`as cumpara o curea mai subtirea la scuter, tot rieju toreo, ce ziceti ar fi o investitie buna :> :twisted:
racing o sa fac cu rieju meu >:)...
busu0104

Locaţie: Targoviste

Mesaj noude Ciprian-Yamaha » Iunie 29th, 2009, 6:10 pm

vei obtine un efect placebo,demaraj si viteza nema...
Ciprian-Yamaha

Locaţie: Bucuresti

Înapoi la Piese de schimb pentru scutere