identificare scuter

Aici gasiti detalii despre toate piese de schimb pe care le comercializam

Moderatori: alxemanuel, GLUE

identificare scuter

Mesaj noude dan_cta » Iunie 27th, 2009, 7:25 pm

salut

Am urmatoarea paraitoare luata din carrefour acum 1 an. Am descoperit dupa 250km (atat am facut intr-un an cu el :lol: ) cu ea ca e frumos cu asa ceva prin oras dar cam lipseste puterea in anumite cazuri. Sper ca un upgrade la 80cc sa ajute un pic la dealuri si demaraje.
Nu stiu ce cod motor are si momentan nu pot sa ii verific seria motor (e la garaj, destul de departe). Stiu ca e modelul cu QT-5 si la o cautare pe google dupa qt-5 gasesc modelul respectiv.
Poate este cineva pe aici care are asa ceva sau stie detalii (daca pot sa ii potrivesc kit-ul de 80cc de 270ron pe el)
Ataşamente
paraitoare.JPG
dan_cta

Re: identificare scuter

Mesaj noude Bogdy81 » Iunie 27th, 2009, 7:35 pm

Dupa design e clar made in China iar daca e de la Rich sigur merge si ce upgrade vrei tu sa-i faci dar nu poti fi sigur pana nu citesti seria de pe motor! Trebuie sa fie 139qmb!
Bogdy81

Locaţie: Darabani/Botosani

Mesaj noude alxemanuel » Iunie 27th, 2009, 7:40 pm

Se potrivesc 100% piesele de la smartmotor ;)
Franez brusc si fara motiv :D
Intrebarile de genul: "cum sa fac sa..." ori: "daca face hartz-scartz-poc, ce are ?!?" in PM, vor fi ignorate, pentru acestea exista forumul !
alxemanuel

Mesaj noude smartmotor » Iunie 27th, 2009, 11:14 pm

Seria motorului nu are nici o relevanta, conteaza tipul motorului pentru o cilindree mai mare.
Detaliile pentru identificarea tipului de motor, sunt in magazin: http://magazin.smartmotor.ro/index.php? ... p;Itemid=1
In adevar, pentru modelul tau de scuter avem tot ce iti va trebui peste vreo 6-7,000 Km ;)
Piese de schimb pentru scutere in patru timpi, aici: http://smartmotor.ro/
Intrebarile de genul: "cum sa fac sa..." ori: "daca face hartz-scartz-poc, ce are ?!?" in PM, vor fi ignorate, pentru acestea exista forumul !
smartmotor
Admin

Locaţie: Timisoara, Jimbolia si imprejurimi...

Mesaj noude alxemanuel » Iunie 27th, 2009, 11:30 pm

Poate i-ar trebuie peste 6-7000km poate chiar si 13.000km ca la scuterasul meu :lol: , dar el vrea kit de 80cc si foarte bine face :) , eu am mai spus si mai spun , imi pare rau ca nu l-am luat anul trecut :) :D ..
Franez brusc si fara motiv :D
alxemanuel

Înapoi la Piese de schimb pentru scutere