Detalii

Aici gasiti detalii despre toate piese de schimb pe care le comercializam

Moderatori: alxemanuel, GLUE

Detalii

Mesaj noude Alphonse » Iulie 5th, 2009, 4:44 pm

Bun , deci cineva care se ocupa de vanzare : Daca acumulez suma de 96 lei voi platiti transportul ?
SI daca oglinzile cu semnalizare , sunt amandoua (set)la 45 lei sau doar una.
Ma voi uita si la lungimea cablului de de frana daca este aceasi cu lunigmea celor de vanzare si daca telescopul spate s-ar potrivi la mine .SI daca un cablu taho de care aveti voi s-ar potrivi la mine .La un capat parca era patrat .nu mai stiu la care .

Scuterul La care vreau cablu de frana telescop si cablu taho: Rieju Toreo . tip: 139QMB
Burn rubber, not your soul.
Alphonse

Locaţie: Iasi

Re: Detalii

Mesaj noude GLUE » Iulie 5th, 2009, 5:57 pm

Cablul taho e patrat la ambele capete!!!
Nu stiu daca mai sunt patrat cu despicat pe stoc.
Cel mai sigur desfa ambele capete ale cablului tau (din bord si de pe roata) si uita-te sa vezi ce cablu ai.

Pentru telescop: urca scuterul pe cricul central si masoara distanta intre suruburile de prindere.
Daca e aproape de 310mm +/- 10mm se potriveste cel de pe site. Asa din ochi parca s-ar potrivi, dar n-am masurat :(
Dus tare cu scuterul
... si la intors tot cu scuterul o dau
GLUE

Locaţie: IASI / Iasi / La bloc...

Mesaj noude smartmotor » Iulie 5th, 2009, 7:27 pm

La toate produsele afisate, pretul este deja ridicat cu costurile de transport, cu TVA-ul si cu coletarea.
Insa fiindca aceste operari se fac procentual, nu puteam adauga cca. 10 lei la pretul unei bujii ;) si astfel apare acea suma minima sub care nu ne putem justifica activitatea comerciala.
Clientul este cel care plateste transportul deja aflat in pretul produsului; daca vrei sa spui ca-l plateste societatea, este alegerea ta; esentialul este ca vei plati la ridicarea coletului de la oficiul postal exact suma care iti apare pe comanda (asta daca nu depasesti mie de lei/comanda si iti vom face vreo 20% discout ;) )
Pentru restul intrebarilor, iti multumim pentru atentionare, au fost facute modificarile pe site !
Piese de schimb pentru scutere in patru timpi, aici: http://smartmotor.ro/
Intrebarile de genul: "cum sa fac sa..." ori: "daca face hartz-scartz-poc, ce are ?!?" in PM, vor fi ignorate, pentru acestea exista forumul !
smartmotor
Admin

Locaţie: Timisoara, Jimbolia si imprejurimi...

Mesaj noude Bogdy81 » Iulie 5th, 2009, 7:32 pm

Si eu am Rieju Toreo si iti spun sigur ca la cablul taho ambele capete sunt patrate iar amortizorul spate are 260mm din surub in surub iar lungimea lui de la un capat la altul e de 290mm! Bafta!
Bogdy81

Locaţie: Darabani/Botosani

Mesaj noude Alphonse » Iulie 5th, 2009, 9:09 pm

Bun deci la rieju toreo este de 290 mm , iar tu glue ai spus ca daca e de aproape 310 mm , e bun , deci dupa mine daca e putin mai inalt se potriveste , chiar e mai bine .

In cazul asta voi cumpara:

1.telescop spate :39 lei
2.Oglinzi retrovizoare cu lampa de semnalizare si pozitie : 45 lei
3.Ansamblu variator echippat cu role de 8 grame : 63 Lei
4.Curea transmisie : 14 lei

TOTAL: 161 lei >>>>>>>>>>>>Daca le aveti pe toate pe stoc va rog sami spuneti pentru ca doresc sa comand cat mai repede.<<<<<<<<

Cam atat deocamdata,cand voi mai avea bani voi mai cumpara , role de 11 g , kit 80 cc , carburator 80 cc , etc .dar pentru moment nu mai am bani.
Alphonse

Mesaj noude smartmotor » Iulie 5th, 2009, 9:22 pm

Alphonse scrie: >>>>>>>>>>>>Daca le aveti pe toate pe stoc va rog sami spuneti pentru ca doresc sa comand cat mai repede.<<<<<<<<

1. comenzile nu se fac pe forum, ci in magazin.
2. nu stiu de la care firme ai mai comandat pana acum, la noi exista cateva reguli clare, una dintre ele este: nu apare nici un produs la vanzare pana nu exista pe stoc, si se vinde la pretul care apare in comanda, fara nici un fel de modificari ulterioare (nu in sus ;) )
Citeste rogu-te: http://magazin.smartmotor.ro/index.php? ... &Itemid=29 si cam toate acele tab-uri din magazin, vei avea o imagine mai clara dupa ;)
Intrebarile de genul: "cum sa fac sa..." ori: "daca face hartz-scartz-poc, ce are ?!?" in PM, vor fi ignorate, pentru acestea exista forumul !
smartmotor
Admin

Mesaj noude Alphonse » Iulie 5th, 2009, 9:30 pm

Ok , comand acum , multumesc
Alphonse

Mesaj noude Alphonse » Iulie 5th, 2009, 9:55 pm

scuze de dublu post , am facut comanda am primit si email cum ca a fost preluata comanda , vreau sa mai stiu un lucru , cand trebuie sa ma prezint la posta?
Alphonse

Mesaj noude smartmotor » Iulie 5th, 2009, 10:05 pm

Daca aveti un numar de comanda, atunci a ajuns si la noi.
Daca-i prima comanda,( si asa pare ;) ) va suna de la expeditii si va da o colega toate detaliile.
Multumim !
smartmotor
Admin

Mesaj noude Bogdy81 » Iulie 5th, 2009, 11:21 pm

Cu amortizorul de 310mm Rieju o sa arate in spate ca Aerox-ul(adica super frumos)! O sa vezi! Cureaua din magazin nu vine pe scuterul tau, e prea scurta! Tu ai dimensiunea la curea L=729 l=17,7 unghiul de 30 adica 729/17,7/30
Bogdy81

Locaţie: Darabani/Botosani

Mesaj noude Alphonse » Iulie 6th, 2009, 9:09 pm

AM zis sa incerc totusi , nu are rost sa nu cumpar pentru 14 lei , voi incerca , daca merge merge , daca nu asta e , la 14 lei e pomana,am vrut sa iau cu dimensiunile mele dar mi sa zis ca nu este.
Alphonse

Mesaj noude Ciprian-Yamaha » Iulie 11th, 2009, 9:33 am

Bogdy81 scrie:Cu amortizorul de 310mm Rieju o sa arate in spate ca Aerox-ul(adica super frumos)

310 mm este distanta dintre suruburile de fixare nu marimea lui!!
Atentie la detalii!
Ciprian-Yamaha

Locaţie: Bucuresti

Înapoi la Piese de schimb pentru scutere