iese fum

Probleme mecanice aparute, si rezolvarea lor

Moderatori: alxemanuel, GLUE

iese fum

Mesaj noude radu_steaua » Martie 27th, 2010, 9:50 pm

am si eu o problema iasa fum pe furtunasu care vine de la motor (unde is cubutori) si merge in filtru de are si scuipa si ulei spuneti-mi cine stie va multumesc anticipat
radu_steaua

Locaţie: hunedoara

Re: iese fum

Mesaj noude Geoopsy » Martie 27th, 2010, 9:57 pm

Ptr. profilul defectului tau, consulta imediat un Mecanic. Cauzele sunt multiple si trebuie luate si eliminate, pe rand.
Stiati ca..."BINELE O DUCE RAU IN ROMANIA"...?

Vizionati drumetiile lui Geoopsy...
Geoopsy

Locaţie: Galati

Mesaj noude radu_steaua » Martie 28th, 2010, 10:29 am

da nu sti cam ce ar putea avea? help :cry:
radu_steaua

Mesaj noude GFN » Martie 28th, 2010, 2:39 pm

Daca iese fum inseamna ca scapa compresia din cilindru si gazele care se aduna in carter sunt eliminate pe acolo.
Cauze secmenti uzati sau fantele lor aliniate.
Posesor de Tomina Fire(Baotian BT49qt-12 Rocky)80Cc,Malossi Kevlar ,Malossi Multivar 2000 ,Hid Xenon 4300K/35W
Modificari lumini bord logan ,activari diverse functii UCH. Lucrari de ale mele se pot vedea http://www.daciaclub.ro/galerie/thumbnails-991.html
GFN

Locaţie: Bucale

Mesaj noude GhostRider » Martie 28th, 2010, 3:44 pm

Nu iese fum si pe esapament? Daca da atunci sigur sunt segmentii uzati. Uleiul din baie are miros de benzina? incearca cu motorul cald imediat dupa ce-l opresti sa scoti joja si sa mirosi gazele ce iasa de acolo daca miroase a benzina e clar ca sunt uzati segmentii
Trag de gaz de rup cablul!
GhostRider

Locaţie: Turda

Mesaj noude radu_steaua » Martie 28th, 2010, 6:57 pm

problema ii ca nu sunt uzati secmentii ca acuma 2 zile am dat motoru jos si m-am uitat la cilindru si la secmenti si sunt in stare buna pe acel furtunas de care ziceam care vine de la culbutori si merge la filtru de aer scuipa ulei destul de mult se poate sa nu fi montat bine gradele la secemnti sau distributia ?ca nici sunetu lui nu ii ca si inainte, demaraj sau putere sa nu mai zic va multumesc mult !!!
radu_steaua

Înapoi la Mecanica